02 травня 2019 року на парафіяльному подвір’ї церкви Преображення Господнього учні Бориславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 брали участь у святі гаївок «Прийди, прийди весно».

Учні школи співали великодніх пісень, водили гаївки, били в дзвони. Кожен класний колектив представив свою гаївку. Серед гаївок були такі: «Вербовая дощечка», «Подоляночка», «Повертайся ластівко», «Ой минула вже зима», «Чижик», «Посаджу я грушечку», «Огірочки», «Кривий танець», «Голубка» та інші. Діти та гості свята відтворили стародавні народні українські звичаї та отримали позитивні емоції.

В ці Великодні дні по всій Україні, особливо в Галичині, відбувається відродження стародавніх традицій у вигляді фольклорно-етнографічних свят, зокрема, Великодніх гаївок. Ці свята пробуджують інтерес до народної творчості, сприяють відродженню оригінальних, призабутих пісень-гаївок.

Але, попри все, найголовнішим залишається те, що гаївки– це ті пісні, що звеселяють людей, несуть в їхні душі красу та оптимізм та є дорогоцінним скарбом ранньої культури наших прапрадідів, а спільні гаївки біля церкви завжди були символом єдності українців та взаєморозуміння.