«Самоуправління – це коли люди самі планують свої справи, самі їх виконують і самі відповідають за їх виконання. Якщо бодай однієї з цих умов немає – немає й самоуправління».

«Права і обов'язки учня по участі в учнівському самоуправлінні»

Активна участь в учнівському самоуправлінні – твоє право та обов'язок

ТВОЇ ОБОВ'ЯЗКИ:

• Показуй товаришам приклад відповідального, зацікавленого до доручень класу та школи;
  • Проявляй ініціативу в справах класу, школи;
  • Якщо ти бачиш, що твоєму товаришу – організатору потрібна допомога, запропонуй сам, не чакаючи прохання;
  • Приймай активну участь в зборах парламенту, виступай; вноси конкретні пропозиції;
  • Чергуй по школі тільки сумлінно;
  • Наполегливо оволодівай організаторськими вміннями і навиками;
  • На протязі кожного місяця прийми активну участь в підготовці, проведенні, втіленні в життя рішень парламентських зборів, виконанні одного тимчасового доручення школи;
  • Пам'ятай про честь школи, не підводь свою школу, будь добросовісним, відповідальним, вимогливим до себе і товаришів;
  • Сміло виступай з критикою і самокритикою, будь принциповим.

ТВОЇ ПРАВА:

• Вибирати і бути вибраним в органи учнівського самоуправління школи;
  • Вносити пропозиції і добиватись їх обговорення в органах самоуправління школи, прийнятті рішень;
  • Бути присутнім на любих засіданнях активу;
  • Приймати участь в загальношкільних зборах.

Загальним виховним завданням підпорядкована і діяльність учнівського парламенту.

Діяльність учнівського парламенту ЗОШ №5 спрямована на розвиток здібностей та обдарувань учнів, задоволення їх інтересів, духовних запитів та потреб, пошук серед учнів школи лідерів, які в майбутньому вирішуватимуть складні завдання, що стоять перед Україною.

Мета діяльності учнівського самоврядування – згуртувати та об'єднати молодь, поглибити естетичне і патріотичне виховання серед учнів.

Для досягнення цієї мети слід виконувати такі завдання:

• Проводити духовні бесіди, зустрічі, поїздки в духовні та культурні центри;
  • Організовувати вечорів на різноманітну тематику;
  • Опікуватися та підтримувати талановиту молодь.

Учнівський парламент працює в таких напрямках:

• Розвиток культури та духовного життя школи, збагачення шкільного побуту з метою популяризації національної ідеї, дотримання традицій українського суспільства (організація тематичних вечорів, інтелектуальних ігор тощо).
  • Покращення співпраці учнів та вчителів школи щодо покращення навчального процесу, вирішення проблемних питань та створення робочих груп для учнів, які мають труднощі у навчанні.
  • Покращення стану матеріально-технічного забезпечення школи та залучення учнів, батьків, громадськості до облаштування благоустрою школи.
  • Заснування музею школи з метою збереження пам'яті та досвіду минулих поколінь.
  • Розвиток фізичної культури, спорту та туризму, популяризація духовного життя (спортивні свята, залучення до гуртків).

struktura

Парламент школи:

• Президент: Рудавський Назар;
  • Секретар: Котик Руслана;
  • Віце-президенти: Сидорак Лілія, Кваснікевич Олена;
  • Міністерство милосердя: Артеменко Вікторія, Маців Богдан, Желем Анастасія;
  • Міністерство освіти: Котик Руслана, Даців Мар'ян, Мисько Вікторія, Попель Анастасія;
  • Міністерство туризму: Ореховська Олена, Кучинська Марта, Богданов Роман;
  • Міністерство спорту та здоров'я: Гарасим'як Яна, Качмарчик Роман;
  • Міністерство здоров'я: Фіненко Марія, Залевський Владислав.

Старостат школи:

• Тута Євгенія (5 кл.);