Виконуючи план роботи школи з національно-патріотичного виховання та профорієнтаційної роботи, класні колективи Бориславської ЗОШ № 5 зі своїми наставниками під час навчальної практики відвідали

Бориславський краєзнавчий музей (учні англомовної школи), музей М. Біласа у Трускавці (учні 7-А, 8-А кл.), Львівський природничий музей (учні 6 кл.). А учні 7-Б класу мандрували замками Львівщини, не оминули "Золоту підкову"(Золочівський, Підгорецький, Олеський замки). Наші наймолодші учні (1-А, 1-Б кл.) мали незабутню екскурсію" Бджолиною фермою" у Стебнику. Випускники 4-А і 4-Б класу пройшлися "Шевченківським гаєм", відвідали Каплицю Боїмів, Гарнізонний храм (церкву св. Петра і Павла), Домініканський собор, Львівський природничий музей. Не забули відвідати музей "Ретро гараж" і підземелля Львова. Учні 9-10 класів відвідали садибу С. Бандери у с. Воля-Задеревацька Стрийського району.

Окрім цього учні школи впродовж навчального року (вересень-листопад) побували у Державному меморіальному музеї М. Грушевського, Львівському національному літературно-меморіальному музеї, Музеї історії України, музеї "Палаццо Бандінеллі" та у Підземеллі ієзуїтів ( 9-А кл.). А учні 5-6 класів провели цікаво свій час у Музеї історії України(м. Львів) , музеї "Палаццо Бандінеллі". Старшокласники ( 9-10 кл.) їздили у село Довге, де відбувся захід, присвячений новітнім героям, які полягли за волю України, серед них і наші випускники: Артур Гулик, Андрій Луців.

Учні перших класів отримали незабутні враження від перегляду вистави у Львівському драматичному театрі (м. Дрогобич).

У Всесвітній день води учні 8-А і 8-Б кл. їздили на гідроелектростанцію в с. Новошичі Дрогобицького району.

Під час цих екскурсій діти поглибили свої знання з історії України, мистецтва, народознавства, ознайомилися з традиціями життя і побуту людей у різних куточках Західної України – від Львівщини і Карпат до Буковини і Закарпаття. Діти не лише мали можливість оглянути експонати, а й взяти участь у майстер-класах з давніх ремесел – бісероплетіння, плетіння з соломи, виготовлення традиційних ляльок-мотанок. У Музеї Арсеналі учні 5-6 класів побачили обладунки давніх лицарів, озброєння різних епох і країн – від Західної Європи до Японії і навіть африканських країн.