Arrow
Arrow
Slider

Холодний смуток душу охопив,
Дощем заплакав... Свічка догорає...
Він не дожив, не докохав, не долюбив...
Та праведна душа не помирає...

14 березня 2023 року, в День українського добровольця, в Бориславському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №5 відбулися віче-реквієм пам’яті Василя Мацька та відкриття меморіальної дошки на його честь.
На віче були присутні заступник міського голови п. Роксоляна Гарасимів, мати героя п. Марія, сестра п. Тетяна, родичі та друзі, побратими, представники Бориславської «Самооборони», директор КП «Радіо «Слово», Заслужений журналіст України п. Тетяна Шеремета та багато інших небайдужих людей.

Віче-реквієм розпочав директор школи п. Ігор Шишко словами Івана Котляревського: «Любов к Отчизні де героїть, там сила вража не устоїть, там грудь сильніша од гармат». Героя вшанували хвилиною молитовного спокою. Прозвучали вірші у виконанні Діани Вербицької, Дмитра Поясника, патріотичні пісні у виконанні гурту дівчат під керівництвом Софії Буньо.
Після години пам’яті о. Ярослав Химин – настоятель храму Преображення Господнього, освятив меморіальну дошку та звернувся зі словами вдячності до матері Василя.
Слово мали заступник міського голови п. Роксоляна Гарасимів , побратими, бійці прикордонних військ, п. Юрій та п. Федір.

Василь Мацько захищав нашу гідність та свободу, що їх дав нам Господь Бог. Важливо, щоб його подвиг і жертву пам’ятали та цінували. Ми переконані, що в належному пошануванні тих, хто боровся за національне визволення і є шлях до справжньої національної єдності.
Пам’ятна дошка була виготовлена в майстерні Голубицьких за кошти, зібрані учнівським самоврядуванням. Дякуємо всім, хто прилучився до доброї справи.


Настане день і зацвіте калина.
І заспівають ніжно солов’ї.
Здобуде перемогу Україна.
Й вернуться герої до своєї рідні.
І кожен буде сльози утирати…
Від радості… від болю… від утрат…
Нам треба на коліна стати…
І вшанувати тих, хто не вернувсь назад…
Ми станем всі і віддамо їм шану.
Бо всім , що маєм,
Ми зобов’язані лиш їм…
Велике «Дякую» ми скажем –
І мертвим… і воїнам живим!

Слава Україні!
Героям слава!