Ми пам’ятаємо...

Осінній день померзлою ходою
У серце стука
Пам'ять про померлих.
Замучених голодним тридцять третім.

В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли від голоду, запалюють свічки. Цього року, 27 листопада 2021 року, о 16 годині Україна схилила голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.

З 24 по 30 листопада у ЗЗСО N 5 було проведено ряд заходів на вшанування пам’яті жертв голодомору, щоб донести до школярів масштаби жорстокості, з якою винищували український народ.

24 листопада був проведений виховний захід "Ми пам'ятаємо" у 9 класі (кл.кер. Волощук Г.М.), присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору.

Учні молодших класів склали мапу голодомору та кожен висловив свою думку, чому потрібно берегти ХЛІБ.

У 5-11 кл. пройшли години спілкування: "Ми пам'ятаємо", "Голодомор - це біль серця України", "Хто вижив, той вже не забуде"

Учні переглянули документальні відео- та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках. Бібліотекарем Монастирською Я. Є. була організована тематична виставка «Голодомор 1932-1933 рр. - страшна сторінка в історії українського народу".

Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути.

Ми мусимо пам’ятати про кожного, кого тогочасний режим змусив страждати і гинути страшною смертю, не дав розквітнути новим паросткам життя, аби цей гіркий досвід минулого ніколи не повторився.